Pokud stále ještě ve Windows 10 používáte prohlížeč Internet Explorer, pak jste si možná ještě nenainstalovali novou aktualizaci. Na většině systémů s Windows 10 se totiž po snaze o spuštění tohoto prohlížeče otevře Edge.

I když prohlížeč Internet Explorer společnost Microsoft opustila již před několika měsíci a přestala pro něj připravovat aktualizace, stále se najde řada uživatelů, kteří ho využívají. Tedy ti, kteří provozují Windows 10, nebo některý ze starších operačních systémů. Ve Windows 11 ho již nenajdete, ačkoliv by bylo možné poněkud krkolomně spustit.

Na tuto skutečnost si budou muset zvyknout i uživatelé řady verzí Windows 10, odkud bude přístup k tomuto prohlížeči odebrán prostřednictvím aktualizace, která byla vydána 14. února. Definitivně se tak uzavírá éra browseru, který tu byl od roku 1995.

Je třeba si uvědomit, že podpora pro Internet Explorer skončila 15. června 2022 a pokud některý web, který uživatel navštíví, potřebuje Internet Explorer 11, můžete ho načíst ve speciálním režimu v Microsoft Edge. Pokud bude tento přístup vykazovat problémy, má se uživatel obrátit na podporu Microsoftu. Tento speciální režim hodlá Microsoft udržet až do roku 2029.