V noci ze středy 5. července na čtvrtek 6. července byla spuštěna nová sociální síť Threads. Šéf společnosti Meta Platforms Mark Zuckerberg se pochlubil, že během prvních sedmi hodin se do nové sítě zaregistrovalo deset milionů uživatelů, později téhož dne toto číslo zvýšil na 30 milionů. Aplikace Threads se vzhledem i funkčností velmi podobná Twitteru, důraz je tedy na rozdíl od Facebooku kladen na krátké textové příspěvky, jejich maximální délka může činit 500 znaků. Na síti mohou být nicméně sdíleny také fotografie či videa s délkou až pět minut.

Pouhý týden po spuštění má Threads, která je označována za klon Twitteru, na kontě přes 100 milionů uživatelů a je aktuálně dostupná ve více než sto zemích světa. V rámci Evropské unie je však zatím nedostupná kvůli nejasnostem ohledně zpracování osobních údajů. Meta Platforms se tak chce vyhnout případným vyšetřováním od evropských regulátorů, než budou nastavena jasná pravidla. Kdy konkrétně bude nová sociální síť dostupná v rámci EU, zatím není jasné.

V poslední době se všude mluví o umělé inteligenci ChatGPT, která je kvůli tomu označována za fenomén dnešní doby. Tato chatovací aplikace přitom nasbírala 100 milionů uživatelů za dva měsíce. Pro srovnání – TikTok potřeboval k dosažení tohoto milníku dokonce devět měsíců. Popularita aplikace Threads je ve srovnání s tím raketová, nejnovější sociální síť má tak na kontě v podstatě již polovinu toho, co Twitter. U něj se totiž odhaduje, že má okolo 200 milionů uživatelů. Na rozdíl od Twitteru však v případě aplikace Threads nejde o webovou službu, k síti se uživatelé dostanou výhradně prostřednictvím oficiální aplikace v mobilních telefonech. Meta nicméně slibuje, že v dohledné době bude síť zpřístupněna také on-line na adrese threads.net.

IT řešení na míru Ostrava