Svět technologií se neustále mění a dochází v něm k neustálému vývoji. Analytici americké společnosti Gartner, která se zabývá výzkumem a poradenstvím v oblasti ICT technologií, představili hlavní strategické technologické trendy pro rok 2023.

Hlavním tématem tohoto roku je udržitelnost – a to nejen z hlediska environmentální­ho či společenského, ale také z pohledu dlouho­dobé udržitelnosti obchodních modelů.

Mezi další důležitá témata letošního roku se řadí metaverze, superaplikace, blockchain, adaptivní umělá inteligence, oborové cloudové platformy a v neposlední řadě digitální imunitní systém. Digitální imunita kombinuje vhled do provozu společnosti, založený na datech, automatizované a extrémní testování, automatizované řešení incidentů, softwarové inženýrství v rámci provozu IT a zabezpečení v dodavatelském řetězci aplikací s cílem zvýšit odolnost a stabilitu systémů. Společnost Gartner předpovídá, že do roku 2025 organizace, které investují do budování digitální imunity, sníží výpadky systémů až o 80 % – a to se přímo promítne do vyšších příjmů. A co vaše digitální imunita?